רחוב בן גפן 74 גדרה. 7044724
support@selfie-gold.com
 

העיצובים שלנו
 
עגלת קניות
סיכום ביניים
 
אנחנו בפייסבוק
מאמרים »

הטכנולוגיה בשירות האמנות

הטכנולוגיה בשירות האמנות

הטכנולוגיה בשירות האמנות

התכשיטים קדומים הם, כימי האדם עצמו. האדם הקדמון קישט עצמו ב"תכשיטים" מחומרים שהיו זמינים לו: עצם, שיני בעלי חיים או אבנים צבעוניות.

משחר ימיו רצה האדם להתייפות, ואחד האמצעים לכך היה ענידת התכשיטים. ההתקשטות הייתה התנהגות שכיחה אצל המין האנושי מאז שוכני המערות, ושרידים מתכשיטיהם נמצאו בחפירות ארכאולוגיות. ב מוזכרים תכשיטים רבים לאברי הגוף השונים, שהיו בשימוש אצל נשים ואצל גברים. הם הוכנו ממגוון חומרים מכל הסובב את האדם: מאבנים ומתכותכסףזהב, מהצומח ובעלי חיים, מחומרים טבעיים וחומרים מעובדים כגון בד ומתכות מורכבות.

 ממצאים רבים, שנתגלו במצרים, מלמדים על כך שגם גברים וגם נשים ענדו תכשיטים. וכמו היום כך גם בימי קדם - התכשיטים העידו על מעמדו החברתי של העונד אותם. אך בתקופות הקדומות היה לתכשיטים שימוש נוסף - מאחר שלא איבדו מערכם במשך השנים, הם שימשו כאמצעי תשלום.

בשעת סכנה, כשקרבה מלחמה, אנשים נהגו להצפין את תכשיטיהם כדי שלא ייתפסו על ידי האויב. הם קיוו שכשיעבור זעם הם יוכלו לשוב למקום ולקחתם חזרה. מטמוני תכשיטים רבים נתגלו בחפירות שונות. מדובר במטמונים שבעליהם מעולם לא שבו לקחתם, ושהאויב לא מצאם. מרבית הממצאים נתגלו בקברים עתיקים. אלה נטמנו שם מתוך אמונה שבעתיד אדם זה יקום לתחייה ויזדקק לכל חפציו. מלבד זאת היה להטמנת התכשיטים ערך מאגי.

המתכת היקרה ביותר הייתה, כמובן, הזהב. למצרִים היו מרבצי זהב באזור נוּבּיה - אזור מדרום למצרים, שהיה תחת שליטתה. משאב זה נתן בידי המצרים כוח כלכלי רב עוצמה, במיוחד לאור העובדה ששאר ארצות האזור חסרו משאב זה.

גם כיום האדם ממשיך להשתמש בתכשיטים. אולם בעולם השפע שלנו התכשיטים הופכים למגוונים יותר ומענינים יותר. אומנות יצירת התכשיטים, שמאז ומעולם היתה מורכבת והתבססה על הרבה ידע שעבר לאורך הדורות, רתמה את הטכנולוגיה ליצור וכיום ניתן לעשות דברים שלא ניראו בעבר מכיוון שנוצרו רק תודות לפיתוחים הטכנולוגיים העכשיוויים.

שימוש מקורי בטכנולוגיה אנו עושים בסלפי-גולד. ע"י שימוש בטכנולוגיה יחודית של ציפוי אבנים חלקות בזהב 24 קראט, אנו יוצרים משטחי זהב על אבן-חן בטכנולגיה יחודית. ע"י חשיפת האבן מהזהב ברזולציה גבוהה אנו מצליחם ליצור תמונות שכמוהן לא ניראו בעבר. השילוב של הזהב עם אבן החן יוצר תמונה יחודית שכמוה לא ניתן לראות עד היום בשוק התכשיטים.

מכיוון שניתן לעשות כל תמונה שהיא על כל אבן-חן מבריקה, פותחת הטכנולוגיה אפשרות של הטבעת דמויות, פנים חיות וכל דבר שאפשר להנציח בתמונה טובה על התכשיט. תכשיטים לצורך ביטוי עצמי, תכשיטים אישיים, פרסונליזציה, ומתנות אישיות, ניתן לעשות כיום בסלפי-גולד במהירות ובעלות סבירה מאד.

ע"י רתימת האינטרנט לתהליך, ככלי שמעביר את התמונות מהלקוח אל היצרן, סלפי-גולד, אם ע"י הורדת התמונה באתר או בשליחה במייל, הזמנים מתקצרים מאד וכך גם העלויות.

 

 

 

 

           

 

עיצוב: Digital Market